Pravidla a bezpečnost

 

Upozornění návštěvníkům

Zákaz vstupu na sjezdové tratě po 16.30 (mimo sjezdovky Košťálka (13a), pravidelná strojová úprava sjezdových tratí rolbami s lanovým navijákem - nebezpečí smrtelného úrazu!
POZOR - sjezdové tratě křižují komunikace s provozem sněžných pásových vozidel!

Zákaz jízdy mimo sjezdové tratě do lesních porostů, dodržujte "Návštěvní řád KRNAP"!

Platné jízdenky lze zakoupit pouze v pokladnách SkiResortu ČERNÁ HORA - PEC. Při nákupu sezónní jízdenky nutné předložit fotografii se jménem a příjmením zákazníka. Při nákupu zvýhodněných časových jízdenek, tzn. paketu MALÉ DÍTĚ (1+1) , 5, 6 a 7-denních jízdenek s večerním lyžováním, nutné sdělit jméno a příjmení zákazníka. Pokladní a odbavovací systém je kamerově monitorován, neoprávněný držitel jízdenky se vystavuje možnosti zablokování jízdenky.

Provozovatel si vyhrazuje právo uzavřít lanové dráhy, lyžařské vleky a sjezdové tratě při poruchách, nadměrné rychlosti větru, výpadku elektrické energie apod. V těchto případech nevzniká nárok na vrácení jízdného. Provozovatel si dále vyhrazuje právo na případnou změnu ceníku jízdného, provozní doby lyžařských dopravních zařízení, jízdních řádů skibusu, aktuální informace jsou vyvěšeny na pokladnách SkiResortu ČERNÁ HORA - PEC, zastávkách skibusu. Možnost zakoupení jízdenky na kterýkoliv den (předprodej).
Platnost časových lyžařských jízdenek (skipasů) do 16.00 hodin. Přeprava pěších, běžkařů a sáňkařů V Janských Lázních pouze na kabinkové lanové dráze ČERNOHORSKÝ EXPRESS!! Pohyb návštěvníků na sjezdových, běžeckých tratích a Černohorské sáňkařské cestě na vlastní nebezpečí!!!

 

POZOR NA ROLBY NA LANĚ

Na své rodinné dovolené, nebo skialpovém výletě zbytečný neriskujte. Sjezdovky ve SkiResortu ČERNÁ HORA – PEC se zavírají vždy v 16:30. Poté na ně vyjíždí rolby a upravují je. Proto, abyste si druhý den ráno mohli zalyžovat na manšestru.

Proč jsou sjezdovky uzavřené?

 

 

FIS pravidla

Mezinárodní lyžařská federace - FIS schválila v roce 1967 pravidla chování při lyžování, která byla naposledy upravena v roce 2002:

1. Ohled na ostatní lyžaře

Každý lyžař nebo snowboardista se musí neustále chovat tak, aby neohrožoval nebo nepoškozoval někoho jiného.


2. Zvládnutí rychlosti a způsobu jízdy

Každý lyžař nebo snowboardista musí jezdit na dohled. Svou rychlost a svůj způsob jízdy musí přizpůsobit svým schopnostem, terénním, sněhovým a povětrnostním poměrům, jakož i hustotě provozu.


3. Volba jízdní stopy

Lyžař nebo snowboardista přijíždějící zezadu musí svou jízdní stopu zvolit tak, aby neohrožoval lyžaře jedoucího před ním.


4. Předjíždění

Předjíždět se může shora nebo zespodu, zprava nebo zleva, ale vždy jen s odstupem, který poskytne předjížděnému lyžaři či snowboardistovi pro všechny jeho pohyby dostatek prostoru.


5. Vjíždění a rozjíždění

Každý lyžař nebo snowboardista, který chce vjet do sjezdové tratě nebo se chce po zastavení opět rozjet, se musí rozhlédnutím nahoru a dolů přesvědčit, že to může učinit bez nebezpečí pro sebe a pro ostatní.


6. Zastavení

Každý lyžař nebo snowboardista se musí vyvarovat zbytečného zdržování se na úzkých nebo nepřehledných místech sjezdové tratě. Lyžař nebo snowboardista, který upadl, musí takové místo uvolnit co nejrychleji.


7. Stoupání a sestup

Lyžař nebo snowboardista, který stoupá nebo sestupuje pěšky, musí používat okraj sjezdové tratě.


8. Respektování značek

Každý lyžař nebo snowboardista musí respektovat značení a signalizaci.


9. Chování při úrazech

Při úrazech je každý lyžař nebo snowboardista povinen poskytnout první pomoc.


10. Povinnost prokázání se

Každý lyžař nebo snowboardista, ať svědek nebo účastník, ať odpovědný nebo ne, je povinen v případě úrazu prokázat své osobní údaje.