Černá hora

SkiResort ČERNÁ HORA - PEC (Janské Lázně)

Pravidelná odstávka kabinkové lanovky před zimní sezónou - údržba lanovky.

O těchto víkendech a podzimních prázdninách kabinková lanovka v provozu: 27.10.- 30.10.,3.11. - 4.11., 10.11. - 11.11., 17.11. - 18.11., 24.11. - 25.11.2018. Od soboty 26.11.2018 zahájení pravidelného denního zimního provozu kabinkové lanovky.

Půjčovna koloběžek a horských kol na dolní stanici kabinkové lanovky uzavřena - letní sezóna ukončena.

DĚTSKÝ PARK KABINKA NA ČERNÉ HOŘE uzavřen - letní sezóna ukončena.

FORD BAR ČERNÁ HORA otevřen denně v čase 9:00 - 16:30 hod. Bistro LANOVKA (dolní stanice) otevřeno denně v čase 9:00 - 18:00 hod. Provoz restaurací vždy v termínech provozu kabinkové lanovky.

Popis areálu

Největší z pěti areálů SkiResortu ČERNÁ HORA - PEC. Tady najdete moderní šestisedačkovou vyhřívanou lanovku s bublinou HOFMANKY EXPRESS, která je zároveň nejrychlejší svého druhu v Česku. Areál Černá hora (Janské Lázně) je ale oblíbený i díky jediné osmimístné kabinkové lanovce v ČR nazvané ČERNOHORSKÝ EXPRESS. U obou lanovek je možné zaparkovat. 

Z Černé hory vedou ty nejdelší, až tříkilometrové sjezdovky. Na trati obřího slalomu s časomírou (MS2) si můžete změřit svou rychlost.

Areál nabízí tři dětské lokality. Jsou to LIVE park Formánky vybavený pojízdnými koberci a LIVE park Černá hora s dětským vlíčkem. V parcích probíhá začátečnická výuka oficiální lyžařské školy SkiResortu pod hlavičkou SkiResort Live. (kancelář lyžařské školy je v budově dolní stanice kabinkové lanovky a na Formánkách). Třetím místem pro lyžařské začátky jsou mírné sjezdovky Sport 1 a 2 na vrcholu Černé hory pod Sokolskou boudou.

Areál Černá hora (Janské Lázně) je lyžařsky propojený s areálem Pec pod Sněžkou pomocí roleb SkiTour a následně rychlého skibusu SkiTour Express.

Změn se dočkala i skibusová modrá páteřní linka. Díky ní se za 10 minut dostanete ze zastávky Hofmanky Express do areálu Černý Důl.

Užijte si večerní lyžování na sjezdovce Protěž, která je s délkou 1,6 km nejdelší osvětlenou sjezdovkou v Česku.

V areálu platí jednotný skipas pro celý SkiResort ČERNÁ HORA - PEC. Večerní lyžování má zvláštní tarif.Akce

Novinky

říjen2.

Turistickým autobusem se svezete i v říjnu

Turistickým autobusem se svezete i v říjnu

Turistický autobus TourBUS bude jezdit mezi Janskými Lázněmi a Pecí pod Sněžkou o víkendech a prázdninách i během října. Turistický bus vyrazí n...

Další skiareály