SkiTour 

Provoz roleb SkiTour ukončen v neděli 18.3.2017. 

Užijte si jízdu ve speciální rolbě na vrcholu Černé hory i výhledy na Sněžku a přejeďte na lyžích do Pece pod Sněžkou. Odtud se nově vrátíte rychlým skibusem SkiTour Express.  

Pohybovat se mezi areály Černá hora (Janské Lázně), Pec pod Sněžkou a Černý Důl nebylo nikdy jednodušší.

 

Na lyžích a rolbou: z Černé hory (Janské Lázně) do Pece pod Sněžkou - za 25 minut

Část trasy tu lyžaři překonávají na lyžích, na části je svezou dvě speciální rolby. První rolba jezdí na vrcholu Černé hory, kde lyžařům pomůže překonat rovinku dlouhou asi 300 metrů. Druhá rolba na ně čeká na stanovišti "Pod Kolínskou boudou", odkud je vyveze do mírného kopce až k Pražské boudě. Ta stojí prakticky už nad areálem v Peci pod Sněžkou. Lyžaři tak vystoupí z rolby na vrcholu sjezdovky Mulda (15b) v Peci pod Sněžkou.

NOVINKA Do Janských Lázní z Pece pod Sněžkou rychlým skibusem SkiTour Express - za 22 minut 

Ve dnech, kdy jsou v provozu rolby SkiTour (z areálu Černá hora do areálu Pec pod Sněžkou) můžete pro cestu z Pece pod Sněžkou využít nově SkiTour Express - zrychlený skibus, který zastavuje pouze ve Velké Úpě u areálu a následně až v Janských Lázních u kabinkové lanovky. Tuto trasu tak zvládne o třetinu rychleji než běžná skibusová linka a to za 22 minut. Pro cestu do Janských Lázní samozřejmě můžete využít i běžný skibus na červené páteřní lince.  

NOVINKA Do Černého Dolu z Pece pod Sněžkou rychlým skibusem SkiTour Express - za 37 minut

Ve dnech, kdy jsou v provozu rolby SkiTour (z areálu Černá hora do areálu Pec pod Sněžkou) můžete pro cestu z Pece pod Sněžkou využít nově SkiTour Express - zrychlený skibus, který zastavuje pouze ve Velké Úpě u areálu, v Janských Lázních u kabinkové lanovky, v Janských Lázních u parkoviště Hofmanky a ve skiareálu Černý Důl. Tuto trasu tak zvládne o třetinu rychleji než běžná skibusová linka a to za 37 minut. Pro cestu do Janských Lázní, či Černého Dolu samozřejmě můžete využít i běžný skibus na červené a následně modré páteřní lince. 

Rychlým skibusem na modré páteřní lince: z Černé hory (Janské Lázně) do Černého Dolu - za 10 minut

Z areálu Černá hora (Janské Lázně) zabere cesta skibusem na modré páteřní lince jen 10 minut. Pendl mezi areály, ve kterých platí společný skipas, odjíždí 11x denně ze zastávky u dolní stanice lanovky HOFMANKY EXPRES. V Černém Dole zastavuje hned u sjezdovek. 

Vyzkoušejte nové propojení a lyžujte ve více areálech během jediného dne!

 

PROVOZ ROLEB SkiTour

Provoz roleb SkiTour od 23.12.2017 do 18. 3. 2018 v případě příznivých sněhových podmínek. Provoz v čase 9.00 - 15.30 (odjezdy v intervalu cca 15 min.). Jízda rolbou je s platným časovým skipasem zdarma. Při použití bodové jízdenky se odečítá 10 bodů. Jednotlivá jízda - 50 Kč.

Na trase mezi Pecí pod Sněžkou, Velkou Úpou a Janskými Lázněmi využijte červenou páteřní linku skibusů nebo SkiTour Express. Pro cestu z Janských Lázní do Černého Dolu využijte modrou páteřní linku skibusů. Mezi Svobodou nad Úpou a Janskými Lázněmi jezdí žlutá páteřní skibusová linka. V Janských Lázních, Peci pod Sněžkou a Černém Dole jezdí navíc i linky CITY.

 

 

Jak SkiTour funguje?

SkiTour - varianta 1

Z Janských Lázní do Pece pod Sněžkou a zpět

Kabinkovou lanovkou z Janských Lázní na Černou horu - 8 minut
Od horní stanice kabinkové lanovky (A1) rolbou ke kiosku U staré lanovky - 300 metrů
Sjezd na lyžích kolem hotelu Černá bouda ke stanovišti "Pod Kolínskou boudou" - 3 km
Rolbou ze stanoviště "Pod Kolínskou boudou" k Pražské boudě v Peci pod Sněžkou - 5 minut
Užijte si lyžování v areálu Pec pod Sněžkou.
Odpoledne zrychleným skibusem SkiTour Express (cca 22 min) nebo skibusem na červené páteřní lince do Janských Lázní - cca 35 minut

SkiTour  - varianta 2 

Z Pece do Janských Lázní a zpět

Ráno skibusem do Janských Lázní (červená páteřní linka)
Užijte si den na sjezdovkách areálu Černá hora (Janské Lázně)
Odpoledne kabinkovou lanovkou (A1) z Janských Lázní na Černou horu, poté rolbou a na lyžích zpět do areálu Pec pod Sněžkou - cca 25 minut