SkiTour

Nejrychlejší propojení areálů Černé hory a Pece pod Sněžkou; rolbami a na lyžích.

Trasa SkiTour, která je celá na přírodním sněhu, je od 11. 3. mimo provoz.

Lyžujte dopoledne v areálu Černá hora a poté využijte lyžařský přejezd SkiTour a na lyžích a rolbami přejeďte do Pece pod Sněžkou. V jeden den si tak užijete více než 30 km sjezdovek, jízdu ve speciální rolbě i výhledy na Sněžku. Z Pece pod Sněžkou se pak vrátíte skibusem č.1  páteřní linky Pec pod Sněžkou - Janské Lázně

Živě
Skitour rolba je mimo provoz

Provoz lyžařského přejezdu SkiTour 

Provoz roleb SkiTour od 23. 12. 2023 - 17. 03. 2024 v případě příznivých sněhových podmínek. Provoz v čase 9.00 - 15.30 (odjezdy v intervalu cca 15 min.) Jízda rolbou je s platným časovým skipasem zdarma. Jednotlivá jízda – 50 Kč.

Jak SkiTour funguje?

Z Janských Lázní do Pece pod Sněžkou za 25 minut. Jak? Vyjeďte kabinkovou lanovkou na Černou horu (8 minut). Do první rolby nastoupíte u horní stanice kabinkové lanovky na Černé hoře. Odtud vás rolba SkiTour převeze ke stanovišti nad Černou boudu (600 metrů). Následuje zhruba 2 km dlouhý sjezd na lyžích až ke stanovišti „Pod Kolínskou boudou“, kde je připravena druhá rolba SkiTour, aby vás převezla až k Pražské boudě (900 metrů). Pod Pražskou boudou začíná sjezdovka Mulda (15b) v Peci pod Sněžkou. Z Pece pod Sněžkou se do Janských Lázní vrátíte buď skibusem červené páteřní linky, který zastavuje ve všech zastávkách na trase, nebo zrychleným skibusem SkiTour Express zastavujícím pouze ve Velké Úpě a následně až u kabinkové lanovky v Janských Lázních. Z Pece pod Sněžkou vyjíždí skibus ze zastávky u dolní stanice vleku Javor.

Jak přejet mezi areály a lyžovat každý den jinde?

Na lyžích a rolbou: z Černé hory (Janské Lázně) do Pece pod Sněžkou - za 25 minut

Část trasy tu lyžaři překonávají na lyžích, na části je svezou dvě speciální rolby. První rolba jezdí na vrcholu Černé hory, kde lyžařům pomůže překonat rovinku dlouhou asi 300 metrů. Druhá rolba na ně čeká na stanovišti "Pod Kolínskou boudou", odkud je vyveze do mírného kopce až k Pražské boudě. Ta stojí prakticky už nad areálem v Peci pod Sněžkou. Lyžaři tak vystoupí z rolby na vrcholu sjezdovky Mulda (15b) v Peci pod Sněžkou.

Do Janských Lázní z Pece pod Sněžkou skibusovou linkou č.1

Ve dnech, kdy jsou v provozu rolby SkiTour  můžete pro cestu z Pece pod Sněžkou zpět do Janských Lázní využít  skibusovou linku č.1. Trasu urazí za cca 30 minut. 

Z Černého Dolu, přes Černou horu až do Pece skibusem na modré lince a rolbami SkiTour a zpět

Z Černého Dolu do areálu Černá hora vyjedete za 10 minut skibusem na modré páteřní lince. Zastavuje u lanovky Hofmanky Express. Ve dnech, kdy jsou v provozu rolby SkiTour, můžete svou lyžovačku protáhnout až do Pece pod Sněžkou. U horní stanice kabinkové lanovky na Černé hoře nastoupíte do první z roleb SkiTour. Následně se na lyžích a rolbou se dostanete do Pece pod Sněžkou. Zalyžovat si samozřejmě můžete i tam. Zpět do Černého Dolu přejedete linkou č. 1 (z Pece do Janských Lázní) a následně linkou č. 4 (z Janských Lázní do Černého Dolu).