Lyžařská škola

Privátní i skupinová výuka pro děti, dospělé, začátečníky, pokročilé.

 

Lyžařská a snowboardová škola SkiResort Live je absolutním vítězem Mistrovství ČR Asociace profesionálních učitelů lyžování (APUL). Se 150 certifikovanými instruktory patří také k největším v Česku. Výuka jízdy na lyžích a snowboardu probíhá v areálech Černá hora, Pec pod Sněžkou, Černý Důl a Velká Úpa. V každém ze skiareálů disponuje SkiResort Live vlastními výukovými lokalitami, LIVE parky, vybavenými pojízdnými koberci, dětskými vleky a moderními výukovými pomůckami. Součástí LIVE parku jsou i půjčovny  lyžařského vybavení a zázemí pro dětské animační programy a babysitting. 

Výuka dětí 

Výuka probíhá v LIVE parcích i na sjezdovkách SkiResortu ČERNÁ HORA – PEC. LIVE parky jsou bezpečně oddělené od hlavních sjezdovek a přitom v jejich těsné blízkosti. Jsou vybavené pojízdnými koberci, dětskými vleky a výukovými pomůckami. LIVE parky najdete v areálech Černá hora (Formánky), Pec pod Sněžkou, Černý Důl a Velká Úpa.

Výuka dětí

Privátní výuka 

Výuka je možná po celý den. Vyučovací hodina trvá 55 minut. 

Skupinová výuka 

Výuka trvá 3,5 hodiny, probíhá ve vybraných termínech v čase 10.00 – 12.00 a 13.30 – 15.00. Ve skupině jsou minimálně 3 osoby, nejvíce však 10 lyžařů. Prodloužení skupinové výuky od 3. dne – 500 Kč / den 

Zvýhodněné lekce „Malý lyžař“ 

Pro dítě do 4,99 let se zapůjčením vybavení včetně helmy zdarma. 

Rodinná výuka (NOVINKA)

Výuka pro malé uzavřené skupinky od 3 osob. Individuální přístup pro celou rodinu, jeden instruktor po celou dobu výuky. Výuka trvá 3 hodiny a je možná kdykoliv dle přání klienta v čase 9.00 – 16.00.   

Babysitting 

Babysitting v areálu Pec pod Sněžkou, Černý Důl a Velká Úpa. Více informací zde
Animační programy s hlídáním dětí v areálu Černá hora (Formánky)

Vstup do LIVE parků je po dobu výuky s lyžařskou školou SkiResort Live zdarma. Vstup do LIVE parku mimo výuku je možné zakoupit v kanceláři lyžařské školy SkiResort Live – 250 Kč/2 hodiny. S platným skipasem SkiResortu (kromě bodového jízdného) je možné bez omezení využívat LIVE park Černý Důl. 

ONLINE rezervační formulář Ceník lyžařské školy Kde nás najdete?

 

Výuka dospělých

Zdokonalte svůj styl, nebo se naučte něco nového. Pro dospělé začátečníky i pokročilé i experty nabízíme výuku lyžování, snowboardingu, telemarku, freestyle lyžování i běžeckého lyžování.  
Výuka probíhá dle zdatnosti buď v LIVE parcích s pojízdnými koberci, nebo na sjezdovkách areálů SkiResortu ČERNÁ HORA – PEC.  

Privátní výuka

Výuka je možná po celý den. Vyučovací hodina trvá 55 minut. 

Skupinová výuka 

Výuka trvá 3,5 hodiny, probíhá ve vybraných termínech v čase 10.00 – 12.00 a 13.30 – 15.00. Ve skupině jsou minimálně 3 osoby, nejvíce však 10 lyžařů. Prodloužení skupinové výuky od 3. dne – 500 Kč / den 

Zvýhodněné lekce „Ranní ptáče“ (8.30 – 10.00) a „Večerní výuka“ (18.00 – 19:30)

Lekce je ideální pro zdokonalení lyžařského stylu.

V.I.P. výuka (NOVINKA)

Privátní výuka, transfer z hotelu a zpět na hotel, videorozbor techniky jízdy, testování lyží Atomic a Salomon, občerstvení. V.I.P. výuka možná na 3 nebo 6 hodin po předchozí rezervaci. Do V.I.P. výuky je možné začlenit maximálně 3 osoby. 

Rodinná výuka (NOVINKA)

Výuka pro malé uzavřené skupinky od 3 osob. Individuální přístup pro celou rodinu, jeden instruktor po celou dobu výuky. Výuka trvá 3 hodiny a je možná kdykoliv dle přání klienta v čase 9.00 – 16.00.   

ONLINE rezervační formulář Ceník lyžařské školy Kde nás najdete?

LIVE parky – výukové lokality pro děti a začátečníky

V každém z areálů SkiResortu najdete u hlavních sjezdovek dětské a začátečnické výukové lokality - LIVE parky, které jsou vybavené pojízdnými koberci, dětskými vleky a řadou moderních výukových prvků. V těchto LIVE parcích vyučuje lyžařská škola SkiResort Live. 
Vstup do LIVE parků je po dobu výuky s lyžařskou školou SkiResort Live zdarma. Vstup do LIVE parku mimo výuku je možné zakoupit v kanceláři lyžařské školy SkiResort Live – 250 Kč/2 hodiny. 
S platným skipasem SkiResortu ČERNÁ HORA - PEC (kromě bodového jízdného) je možné bez omezení využívat LIVE park Černý Důl. 

Černá hora (Janské lázně)

LIVE park Formánky (LP1)  - zavřeno od 18.3. 

Jde o největší dětskou lokalitu v areálu Černá hora. Součástí je 125 metrů dlouhý pojízdný koberec, doplněný druhým 30-ti metrovým kobercem pro úplné začátečníky. Na výukový prostor je dobře vidět z přilehlé restaurace (Hospůdka na Formánkách). V této lokalitě můžete využít i babysitting s animačními programy. Zábavu pro celou rodinu doplňuje 180 metrů dlouhá snowtubingová dráha, která je v provozu až do 19 hodin. 

Modré sjezdovky Sporty na vrcholu Černé hory

Na Černé hoře v blízkosti horní stanice kabinkové lanovky ČERNOHORSKÝ EXPRESS (A1) najdete mírné sjezdovky Sporty (7a,8a,9a). V prostoru stanice najdete Bistro & Restaurant na Lanovce, dětský koutek, přebalovací pult, sprchu a toalety. Novinkou v lokalitě je půjčovna saní, běžek a kancelář lyžařské školy.

Pec pod sněžkou

LIVE park Javor (LP3)

Oblíbená začátečnická lokalita v těsné blízkosti sjezdovek na Javoru. Vybavená je 90 metrů dlouhým pojízdným kobercem, který slouží i pro veřejnost. V samotném dětském parku je pak k dispozici 15-ti metrový pojízdný koberec a moderní výukové prvky, které dětem ulehčí výuku. V LIVE parku vyučuje lyžařská škola SkiResort Live. V místě najdete i půjčovnu vybavení, test centrum Atomic Salomon a babysitting. Novinkou pro letošní sezónu je odpolední bobování, které bude probíhat v LIVE parku denně 16:00 – 17:00.

LIVE park Klondike (LP4)

LIVE park Klondike najdete u chaty Svornost v blízkosti horní stanice lanovky Zahrádky Express. Park je vybaven dětským vlekem s nízkým tažením lana a moderními výukovými prvky. Výuka zde probíhá pouze na základě předchozí objednávky ve škole SkiResort Live. 

Velká Úpa

LIVE park Velká Úpa (LP5) - zavřeno od 25.3.

Dětská lokalita je v blízkosti dolní stanice sedačkové lanovky. Je vybaven 40 metrů dlouhým pojízdným kobercem a řadou pomůcek a herních prvků. V LIVE parku vyučuje lyžařská škola SkiResort Live. V areálu je možné využít i babysitting, půjčovnu, obchod se sportovním vybavením a špičkový servis se strojem Wintersteiger Discovery S. 

Dětské sjezdovky u Sagasserových bud

Pro děti je vhodná sjezdovka u Sagasserových bud, ke které se dostanete sedačkovou lanovkou Portášky. 

Svoboda nad Úpou

Všechny sjezdovky areálu jsou vhodné pro malé děti, začátečníky a mírně pokročilé. Z terasy FordBaru je dobrý výhled na sjezdovky. 

Černý Důl

LIVE park Černý Důl - zavřeno od 18.3.

Největší dětská a začátečnická lokalita SkiResortu ČERNÁ HORA – PEC, která ideálně doplňuje rodinné zaměření areálu v Černém Dole. LIVE park je vybaven dvěma pojízdnými koberci (30 metrů, 100 metrů). Součástí LIVE parku je i vlek a sjezdovka Veronika. Děti tak mají možnost plynulého přechodu mezi pojízdnými koberci a vlekem v bezpečném prostředí LIVE parku. V LIVE parku vyučuje lyžařská škola SkiResort Live. S platným skipasem SkiResortu ČERNÁ HORA - PEC (kromě bodového jízdného) je možné LIVE park bez omezení využívat. LIVE park najdete hned u vstupu do areálu, v těsné blízkosti nové čtyřsedačkové lanovky Family Express. SkiResort Live tu provozuje kromě lyžařské školy také půjčovnu lyžařského vybavení.

 

LIVE Academy 

LIVE Academy je pravidelný, celosezónní trénink dětí pod vedením zkušených trenérů alpského lyžování, snowboardigu a freestylu doplněných o instruktory lyžařské a snowboardové školy SkiResort Live.

LIVE Academy je projekt zaměřený na všestranný rozvoj dětí ve věku od 4 let. Moderní přístup a tréninkové metody, malé skupiny, garantovaný trenér, zkušenosti ze zahraničí, zázemí střediska a lyžařské a snowboardové školy SkiResort Live.

Co je náplní LIVE Academy? 

Až čtyři hodiny tréninku denně o víkendech a svátcích nebo ve všedních dnech podle domluvy jednotlivých skupin. Naším cílem není pouze zdokonalování dovedností malých sportovců, ale také budování vztahu k tomuto nádhernému sportu, kterému jsme my plně propadli a věnovali mu velkou část našeho života.

Lyžování - garanti

 • Mgr. Jiří Matějů, diplomovaný trenér alpských disciplín, držitel nejvyšší mezinárodní instruktorské licence ISIA CARD, zkušenosti z Rakouska, Francie, Norska, Argentiny a Jižní Koreje.
 • Mgr. Tomáš Horáček, trenér alpských disciplín s licencí ze Švýcarska, držitel nejvyšší mezinárodní instruktorské licence ISIA CARD, zkušenosti z Rakouska, Švýcarska, Francie, Nového Zélandu a  Austrálie. 

Snowboarding – garant

 • Mgr. Jiří Janovský, držitel mezinárodní licence SNB, trenér, zkušenosti z Rakouska, Japonska.

Freestyle – garant

 • Ing. Michal Peč, trenér české juniorské reprezentace v akrobatickém lyžování v disciplínách slopestyle a bigair. Zkušenosti ze zahraničních snowparků a závodů z Rakouska, Švýcarska, Norska, Nového Zélandu, Itálie, Japonska, Francie, Slovinska, Ruska, Německa a Slovenska.

Informace a přihlášky

Mgr. Jiří Matějů
email: mateju@skiresort.cz

Sportovní lyžařský oddíl "Sportík" v Peci pod Sněžku a Černém Dole

Sportík Pec pod Sněžkou

 • Všestranný lyžařský rozvoj dětí ve věku od 4 let do 10 let
 • Lyžařským prostředím nám budou sjezdovky a terény v Peci pod Sněžkou 
 • Tréninky pravidelně ve středu 15:00–16:00 a v sobotu 8:30–10:00
 • Velké využití výukových pomůcek lyžařské školy SkiResort Live
 • Rozvoj lyžařské všestrannosti a výuka hravou a úkolovou formou
 • Kontakt: Jiří Matějů – tel: +420 777 801 050, mateju@skiresort.cz

Sportík Černý Důl 

 • Všestranný lyžařský rozvoj dětí ve věku od 4 let do 10 let
 • Lyžařským prostředím nám budou sjezdovky a terény v Černém Dole.
 • Tréninky pravidelně v sobotu 8:30–10:00
 • Velké využití výukových pomůcek lyžařské školy SkiResort Live
 • Rozvoj lyžařské všestrannosti a výuka hravou a úkolovou formou
 • Kontakt: Jan Mach – tel: +420 776 350 041, livecernydul@gmail.com

Kde nás najdete? 

Janské Lázně 

Dolní stanice kabinkové lanovky ČERNOHORSKÝ EXPRESS  
Černohorská 265, Janské Lázně, 542 25
tel.: půjčovna: +420 840 888 229
email: live@skiresort.cz
Provozní doba:  Po – Ne 8:00 – 17:00

Formánky
u restaurace Hospůdka na Formánkách, za hotelem Lesní Dům, Janské lázně, 542 25
tel.: +420 840 888 229
email: live@skiresort.cz
Provozní doba:  Po – Ne 8:30 – 16:00 (škola, půjčovna); 10:00 - 19:00 (snowtubing); 16:00 - 19:00 (večerní bobování) 

Pec pod Sněžkou

Javor
Pec pod Sněžkou 325, Pec pod Sněžkou, 542 21
tel.: +420 840 888 229
email: livepec@skiresort.cz
Provozní doba:  Po – Ne 8:00 – 17:00

 

Velká Úpa 

Velká Úpa 326, 542 21
tel.: +420 840 888 229
email: livepec@skiresort.cz
Provozní doba:  Po – Ne 8:00 – 17:00  

Černý Důl 

budova u vstupu do lyžařského areálu
tel.: +420 840 888 229
email: live@skiresort.cz
Provozní doba: 8:30 - 16:30