Ve SkiResortu jsme na sezónu připraveni

Blížící se zimní lyžařská sezóna vyvolává řadu otázek týkajících se cen skipasů, energií a provozu. Ve SkiResortu ČERNÁ HORA – PEC jsme udělali maximum pro to, abychom s prvním sněhem odstartovali standartní zimní sezónu. Počítáme s provozem všech areálů SkiResortu, úpravou sjezdovek a rovněž jejich zasněžováním. S dodavatelem elektrické energie máme uzavřenou příslušnou smlouvu. Dílčí omezení provozu lze očekávat patrně „jen“ u večerního lyžování, které budeme ve SkiResortu ČERNÁ HORA – PEC zajišťovat minimálně 3x v týdnu.

Skipas vždy levnější online

I proto můžeme už nyní mluvit o ceně skipasu na zimu 2022/23. Ta by se na pokladně měla zvednout maximálně o 10%. Při včasném online nákupu lyžaři růst ceny skipasy pocítí jen velmi nepatrně. Platí, že čím dřív nakoupíte, tím lepší cenu máte. S blížícím se termínem a zvyšující se obsazeností na daný den, se bude zvedat cena skipasu i v eshopu. Stejně jako tomu bývá u letenek. I přesto bude platit po celou zimu, že skipasy koupené online přes webshop www.skiresortcard.cz budou vždy levnější než ty koupené na kamenné pokladně. Online koupený skipas bude možné si vyzvednout v některém z 9 výdejních automatů tzv. sKiosků. Ty budou rozmístěny ve všech hlavních areálech SkiResortu.

Nepatrný narůst ceny skipasu se týká především celoresortových lístků, platných ve všech areálech SkiResortu ČERNÁ HORA - PEC. Zdražování se nedotkne skipasů platných pouze v areálech Černý Důl a Velká Úpa, tam zůstávají na loňských hladinách. Se zahájením prodeje skipasů počítáme na začátku listopadu.

Novinky

O úpravu 50 km sjezdovek se ve SkiResortu ČERNÁ HORA - PEC stará zhruba 25 roleb. Letos je nově doplní pětice nových strojů. I tyto rolby jsou vybavené technologií SnowSAT, která k úpravě sjezdovek využívá nejmodernější technologie. Systém Snowsat vychází z dat vysílaných družicí a systému GPS. Díky informacím z roleb dokáže monitorovat výšku sněhu na sjezdových tratích. Ta se pak promítne do mapy s přesností na +/- 3 centimetry.

120 metrů dlouhý pojízdný pás, v LIVE parku Javor v Peci pod Sněžkou, je skvělý pomocník při výuce dětí. Když ale začne foukat nebo sněžit, není jízda nahoru žádným potěšením. Aby děti během jízdy neofoukly, je pás nově opatřen průhlednou stěnou a zastřešením.

V areálu v Černém Dole jsme dokončili zasněžování na sjezdovce Vyhlídková. Areál s mírnými a širokými sjezdovkami ideálními pro rodiny s dětmi, velkým výukovým LIVE parkem, sedačkovými lanovkami a velkým bezplatným parkovištěm tak nabízí 78% procent sjezdovek s jistotou sněhu.

Loni jsme výdejní automaty na online skipasy testovali v Janských Lázních a v Peci pod Sněžkou. Tuto zimu jich nově budeme mít celkem 9 a budou rozmístěné ve všech hlavních areálech. Lidé je budou moci využít k vyzvednutí online koupených skipasů, či nákupu skipasů. Velkou výhodou sKiosků je, že nikdy nezavírají, takže se u nich lyžaři mohou zastavit kdykoliv – při příjezdu na pobyt, večer před lyžováním, brzy ráno, nebo kdykoliv jindy.