42 km sjezdovek v 6 areálech na 1 skipas

Ve východních Krkonoších napadlo v minulém týdnu víc než 30 cm nového sněhu a na sjezdovkách SkiResortu ČERNÁ HORA – PEC je místy víc než metr. 

Lyžuje se na 42 km sjezdovek ve všech areálech, tedy na Černé hoře, v Peci pod Sněžkou, Černém Dole, Velké a Malé Úpě a Svobodě nad Úpou. Na sjezdovkách je otevřená také řada atrakcí jako je zábavná trať Funline s tunelem, radar pro měření sjezdové rychlosti i měřené tratě pro slalom. Podrobné informace o otevřených sjezdovkách najdete na stránce Lanovky a vleky. Aktuální informace o provozu pak na stránce Webkamery.

Na sjezdovky, běžky nebo večerko? 

Ideální lyžařské podmínky tak přetrvávají nejen pro sjezdaře ale i pro běžkaře, pro které je otevřeno téměř 100 km tras. Doporučujeme vyrazit zejména na tratě v okolí Černé a Světlé hory a Pece pod Sněžkou, kde jsou podmínky nejlepší. 
Večerní lyžování je v provozu denně v Peci pod Sněžkou, Janských Lázní a Velké Úpě.

Mezi areály můžete přijet bezplatnými páteřními skibusovými linkami a mezi dvěma největšími, tj. Černou horou a Pecí pod Sněžkou navíc i lyžařským přejezdem SkiTour

A co po lyžování?

Jarní prázdniny jsou v plném proudu a SkiResort ČERNÁ HORA – PEC nabízí řadu aktivit také po lyžování. Z Černé hory můžete sjet po nejdelší a patrně i nejstarší sáňkařské cestě v Česku. Vstup na Černohorskou sáňkařskou cestu je bezplatný v čase 9:00 - 16:00. Se SkiResort Live ale můžete vyzkoušet i průvodcované sáňkování po setmění. V Janských Lázních na Formánkách každé odpoledne organizujeme bezplatné animační programy pro děti nazvané jako Obříkova obora. Na stejném místě je také 50 metrů dlouhá trať snowtubingu a na Malé Úpě nejvýše položené kluziště. A pokud chcete poznat Krknoše trošku jinak, měli byste vyzkoušet průvodcované výlety na skialpech se SkiResort Live.

Ty nejaktuálnější informace najdete vždy na stránce Webkamery