Skialpinistické výlety s průvodcem

Poznejte Krkonoše na skialpinistických lyžích při denním či večerním výletu

Na skialpech vyražte na Sněžku, projděte se na Portášky, vydejte se na přechod Černé hory, nebo poznejte Pec pod Sněžkou z úplně nových úhlů. To vše v doprovodu zkušeného průvodce ze SkiResort Live. 

Stačí jen mít chuť...vše ostatní zajistíme my

Touring, ať v podobě lyží nebo splitboardů, je čím dál oblíbenější sport a ve SkiResortu ČERNÁ HORA – PEC si je můžete vyzkoušet i přesto, že kompletní vybavení nemáte. Naše půjčovna SkiResort Live má v nabídce špičkové vybavení značek Atomic, Salomon a Armada.  Naši průvodci vám rádi poradí jak na to. 

Objednávky a rezervace

Cena

  • 3 600 Kč / 3 240 Kč / osoba, každá další osoba 990 Kč

V ceně je půjčení vybavení (skialpové lyže, boty a hůlky) a průvodce. Maximální počet účastníků ve skupině je 5 

Co si vzít s sebou?

Na vás zbývá už jenom ideálně sportovní zimní oblečení, ideální je tenčí prodyšná vrstva na výstup a poté něco teplejšího (péřová bunda, čepice, teplé rukavice) na sjezd dolů. Nepromokavá bunda v batohu se může také hodit. Je možnost se předem domluvit a zastavit u některé z chat po cestě na občerstvení a něco teplého. Jinak určitě doporučujeme svačinu a láhev s vodou sebou.

Rezervace termínu

  • Minimálně 2 dny před konáním online nebo v některé z kanceláří SkiResort Live.

Rezervuj si skialpinistický výlet online 

Tipy na výlety v Peci pod Sněžkou

Na Lišku a zpět 

Start u půjčovny SkiResort Live na Javoru v Peci pod Sněžkou. Výstup okolo chaty Severka po úbočí Liščí hory, až na Chalupu na Rozcestí. Pokračování na vrchol Liščí hory. Sjezd okolo Lyžařské boudy na sjezdovku Zahrádky a zpět na Javor.

Co vás čeká: 

Pohádková atmosféra okolo chaty Severka, možnost občerstvení na chatě Na Rozcestí a výhledy na Studniční horu se Sněžkou.

časová náročnost : 3 - 6 hodin
obtížnost: střední

Modrý dolem na vrcholky Krkonoš

Start u půjčovny SkiResort Live na Javoru v Peci pod Sněžkou. Výstup kolem chaty Milíře do Modrého dolu. Poté úbočím Studniční hory na chatu Výrovka. Následuje finálový výstup k Památníku obětem hor na Studniční hoře a následný sjezd do Pece pod Sněžkou.

Co vás čeká: 

Jedinečná atmosféra modrého dolu. Možnost občerstvení na chatě Výrovka. Výhledy na celé Krkonoše a ještě dále

časová náročnost : 4 - 6 hodin
obtížnost: střední (možnost jednodušší varianty)

Na Sněžku z Pece pod Sněžkou

Start u půjčovny Skiresort Live na Javoru v Pec pod Sněžkou. Poté po cestě Obřím dolem, výstup do sedla pod bývalou Obří boudou, poté výstup na vrchol Sněžky. Sestup dolů k horní stanici lanovky na Růžové hoře. Sjezd průsekem pod lanovkou k dolní stanici lanovky a zpět do Pece pod Sněžkou.

Co vás čeká: 

Krása Obřího dolu, výstup na nejvyšší českou horu. Výhledy na celé Krkonoše. Jeden z mála legálních volných sjezdů v Krkonoších.

časová náročnost : 4 - 6 hodin
obtížnost: pro pokročilejší (možnost jednodušší varianty)

Tipy na výlety z Janských Lázní

Na Černou horu

Start u půjčovny SkiResort Live v budově dolní stanice kabinkové lanovky v Janských Lázních. Po cestě k Zrcadlovým boudám a poté úpatím Černé hory k bývalé Sokolské boudě. Sjezd Černé hory, po sjezdovce.

Co vás čeká: 

Sportovní výstup, u kterého se trošku zapotíte a nahoře na vás bude čekat odměna v podobě výhledů z Černé hory. Možnost občerstvení na horní stanici lanovky Černohorský Express. Bezpečný sjezd po upravených sjezdovkách skiareálu. 

časová náročnost: 2 - 4 hodin
obtížnost: lehká

Večerní výstup na Černou horu

Start v 17:00 u půjčovny SkiResort Live v budově dolní stanice kabinkové lanovky v Janských Lázních. Výstup na Černou horu za pomoci světla z čelovek. Možnost občerstvení na Černé hoře. Následný sjezd do Janských Lázní.

Co vás čeká: 

Dobrodružství při měsíčním svitu, zážitek z jízdy s čelovkami a dobrý pocit po úspěšném návratu. 

časová náročnost: 2 - 4 hodin
obtížnost: lehká