Nově na 50 km sjezdovek

Ve SkiResortu ČERNÁ HORA – PEC si tuto zimu zalyžujete na 50 km sjezdovek na 1 skipas. Skipasy SkiResortu budou platit na Černé hoře, v Peci pod Sněžkou, Velké Úpě, Černém Dole a nově i v areálu na Malé Úpě. Už nyní je můžete koupit online v novém e-shopu a to navíc s 10% slevou. 

Kromě vlastních lokálních skipasů bude možné v Malé Úpě koupit i skipasy SkiResortu ČERNÁ HORA – PEC, které budou platit ve všech 6 areálech SkiResortu, včetně Malé Úpy. „Malá Úpa je geograficky blízkým lyžařským areálem a se SKiMU jsme částečně spolupracovali i v minulosti. Nadcházející sezónu bereme jako první etapu propojení SkiResortu ČERNÁ HORA – PEC a SKiMU. Do budoucna bychom rádi areály propojili i skibusovou linkou,“ říká k novince Petr Hynek, ředitel SkiResortu ČERNÁ HORA – PEC. 

Mírné sjezdovky, nejvýše položené kluziště i lokální pivovar

Pro naše návštěvníky se tím výrazně rozšiřuje nabídka lyžování. Rodiny s dětmi k nám jezdí většinou na týdenní lyžařskou dovolenou. Nyní budou mít možnost zpestřit si pobyt a zalyžovat si třeba v Peci nebo na Černé hoře s jedním skipasem. Věříme také, že novinka přivede více zimních návštěvníků i na Malou Úpu, kde jsou mírné a široké sjezdovky, nejvýše položené kluziště v Česku i skvělý Pivovar Trautenberk,“ doplňuje Martin Buček ze SKiMU Malá Úpa.

Lépe upravené sjezdovky - navíc šetrněji

Na kvalitně upravené sjezdovky se mohou těšit lyžaři SkiResortu ČERNÁ HORA – PEC nově ve všech hlavních areálech a to díky rozšíření technologie Snowsat, která satelitně monitoruje výšku sněhu s přesností na 3 centimetry. Během minulé zimy jsme Snowsat používali v areálu v Peci pod SněžkouDíky technologii, která dokáže monitorovat výšku sněhu na sjezdových tratích s přesností na 3 cm, jsme dokázali kvalitněji upravovat sjezdové tratě a zároveň šetrněji hospodařit s vodou při zasněžování. Ušetřili jsme také na elektrické energii i pohonných hmotách a sjezdovky vydržely lépe upravené po celou sezónu. Celková úspora přesáhla avizovaných 15%, které uváděl dodavatel technologie. I proto na nadcházející zimu rozšíříme Snowsat i do dalších areálů SkiResortu ČERNÁ HORA – PEC, tedy na Černou horu, do Černého Dolu a do Velké Úpy,“ říká Petr Hynek,ředitel SkiResortu ČERNÁ HORA – PEC.

Celkově jsme do letošních novinek a inovací investovali víc než 25 milionů korun a těšíme se, až to s prvním sněhem přijedete zkontrolovat. ;-)