Novinky v zimě potěší hlavně rodiny s dětmi

Příprava na zimu je v plném proudu. Po loňských rekordních investicích (250 milionů korun) do stavby nových lanovek, sjezdovek, parkoviště a zasněžování, jsme se letos zaměřili na zlepšení služeb a rozvoj dětských výukových lokalit.

V areálech Černá hora (Janské Lázně) a Pec pod Sněžkou otvíráme novou lyžařskou školu, půjčovnu, servis i test centrum Atomic Salomon – vše pod hlavičkou nové společnosti SkiResort LIVE. „Nově jsme pojízdnými koberci a dětskými vleky dovybavili čtyři dětské parky v areálech Černá hora (Janské Lázně) a Pec pod Sněžkou. Zejména lokalita v Peci pod Sněžkou u Javoru doznala velkých změn. Nyní je dvakrát větší, a děti zde budou moci využívat dva pojízdné koberce,“ říká Petr Hynek. „Těmito kroky zlepšujeme nabídku hlavně pro rodiny s dětmi, pro které budou lyžařské začátky jednodušší.“

Lyžařská škola SkiResort LIVE bude navíc organizovat také „zážitkové“ programy. V areálu na Černé hoře (Janské Lázně) i v Peci pod Sněžkou bude například možné si objednat výuku od brzkých ranních hodin (8:30), nebo i na večerní lyžování. V Peci pod Sněžkou škola bude pořádat výlety na sněžnicích s výukou lavinového vyhledávání a také pravidelné čtvrteční lyžařské závody pro děti i dospělé. 

„V Černém Dole už také stojí pylon pro horní stanici nové 4-sedačkové lanovky, která by měla v budoucnu nahradit jednu ze stávajících třísedačkových lanovek. Pokud to bude možné, rádi bychom technologii vyměnili v příštím roce,“ dodává Petr Hynek. Investice do nových výukových lokalit, lyžařské školy, lyžařského servisu a půjčoven zatím přesáhly 40 milionů korun.