Přijedete na hřebenový výlet, nebo na koloběžky?

Hřebenové výlety, adrenalinový sjezd na koloběžkách, nebo třeba návštěva rozhledny. Tak vypadá podzimní pozvánka do SkiResortu ČERNÁ HORA - PEC v Krkonoších. Nyní jsou v provozu 3 ze 4 lanovek SkiResortu 

Pokud zaparkujete v Janských Lázních a vyjedete kabinkovou lanovkou ČERNOHORSKÝ EXPRESS na Černou horu, máte hned několik možností kam se vydat. Nejoblíbenější trasa vede přes Černohorské rašeliniště do Pece pod Sněžkou, odkud se zpět vrátíte autobusem. Zastávka v Janských Lázních u kabinky se jmenuje Janské Lázně, Zátiší. 

Z Černé hory ale můžete i do Janských Lázní přijít pěšky. To když se vydáte z Černé hory buď po Černohorské silnici, která je vhodná i pro kočárky, nebo třeba po Zvonkové cestě. 

Z vrcholu Černé hory můžete sjet do Janských Lázní taky na koloběžce. Půjčovnu najdete hned u dolní stanice kabinkové lanovky v Janských Lázních.

Kdo si chce užít skvělé výhledy, měl by zamířit do Pece pod Sněžkou. U horní stanice sedačkové lanovky HNĚDÝ VRCH  se nachází nejvýše položená rozhledna v Krkonoších, odkud je skvěle vidět na nejvyšší horu Sněžku a další krkonošské hřebeny a za dobrého počasí třeba až do Orlických hor a Jeseníků. 

Po trase horských nosičů se můžete vydat na nejvyšší horu Sněžku z Velké Úpy. Část stoupání si ušetříte, když použijete sedačkovou lanovku PORTÁŠKY. Od horní stanice lanovky je to na Sněžku už jen 5 kilometrů. 

Více tipů na turistické výlety, či cyklovýlety najdete na našem webu. 

 

RODINNÉ JÍZDNÉ NA LANOVKÁCH ZAHRNUJE DĚTI I JUNIORY 

Pro ty, kteří se rozhodnou využít lanovky SkiResortu během jednodenního výletu, máme zajímavou novinku. „Zavedli jsme zvýhodněné rodinné jízdné pro 2 dospělé a 1 – 3 děti a juniory. Zvýhodněný balíček tak zahrnuje děti ve věku od 6 do 18 let (do 17,99 let). Malé děti do 6 let mají jízdné na našich lanovkách zdarma. Samozřejmostí je, že vozíme také kola, kočárky, či koloběžky zdarma,“ doplňuje Petr Hynek. 

 

PROVOZ LANOVEK

Kabinková lanovka ČERNOHORSKÝ EXPRESS (Janské Lázně) -  denně až do konce října

Sedačková lanovka HNĚDÝ VRCH (Pec pod Sněžkou) v září, říjen – víkendy a svátky

Sedačková lanovka SAXNER (Černý Důl) – nyní mimo provoz

Sedačková lanovka PORTÁŠKY (Velká Úpa) – v září denně, v říjnu jen o víkendech a svátcích