Investovali jsme pro Vás 250 milionů korun

Až se zima zeptá, co jsme dělali v létě, bude to dlouhý seznam, který budeme moci vyjmenovat. Dvě nové lanovky, nové sjezdovky, nové zasněžování, nové parkoviště. Celkově jde o rekordní investice, které přesáhly 250 milionů korun. 

HOFMANKY EXPRESS – moderní odpojitelná šestisedačková lanovka s vyhříváním sedaček, krytá bublinou 

Měří 1200 metrů a je nejrychlejší v Česku. Novou odpojitelnou šestisedačkovou lanovkou s vyhříváním sedaček a bublinou HOFMANKY EXPRESS (A4), která jezdí rychlostí 6 m/s, jsme pro Vás postavili v areálu Černá hora (Janské Lázně). Sjezdovku Hofmanky (5a), dlouhou 1400 metrů, jsme vybavili technickým zasněžováním. 

U této sedačkové lanovky pohodlně zaparkujete na novém parkovišti pro 250 vozů. V budově dolní stanice lanovky najdete i nové pokladny. 

Ze zastávky skibusů Hofmanky Express se můžete za 10 minut dostat „rychlým skibusem“ na modré páteřní lince do areálu Černý Důl, kde se lyžuje na 7 km širokých a pohodových sjezdovek. Areál je vybaven sedačkovými lanovkami a najdete tu i největší dětský park SkiResortu. 

 

1,5 km NOVÝCH SJEZDOVEK V ČERNÉM DOLE

Areál Černý Důl je ideální pro rodiny s dětmi. K širokým a mírným sjezdovkám tu před touto zimou přibyla nová. Sjezdovka Vyhlídková (9c) měří 850 metrů. Prodloužení se dočkala i sjezdovka U Brožů (3c), která je nyní delší než jeden kilometr. V  roce 2016 čeká areál výměna jedné z lanovek. Místo třísedačkové lanovky Alpine Pro (C2) tu pro Vás postavíme moderní odpojitelnou čtyřsedačkovou lanovku, která bude o 300 metrů delší, než ta stávající. 

 

 

ZAHRÁDKY EXPRESS 

Na oblíbenou sjezdovku Zahrádky (10b) v Peci pod Sněžkou Vás letos poprvé vyveze moderní odpojitelná čtyřsedačková lanovka ZAHRÁDKY EXPRESS (B5). Tuto novinku nejvíce ocení rodiče s dětmi. Pro malé lyžaře byl výjezd na kotvovém vleku, který tu stál ještě loni, problém. 

 

RYCHLÝ SKIBUS MEZI AREÁLY ČERNÁ HORA (JANSKÉ LÁZNĚ) A ČERNÝ DŮL

Ještě nikdy nebylo lyžování v Černém Dole tak dostupné, jako nyní. Z areálu Černá hora (Janské Lázně) zabere cesta skibusem na modré páteřní lince jen 10 minut. Pendl mezi areály, ve kterých platí společný skipas, odjíždí 11x denně ze zastávky u dolní stanice lanovky HOFMANKY EXPRES. V Černém Dole zastavuje hned u sjezdovek. 
Vyzkoušejte nové propojení a lyžujte ve více areálech během jediného dne!

 

VÍCE SPOJŮ NA TRASE Z PECE POD SNĚŽKOU DO JANSKÝCH LÁZNÍ

Skibusy na červené páteřní lince z Pece pod Sněžkou do Janských Lázní a zpět jezdí tuto zimu častěji než dřív. Do odpoledních spojů by se tak měli pohodlně dostat všichni lyžaři, kteří se rozhodnou vyzkoušet SkiTour a přejet z Černé hory do Pece pod Sněžkou na lyžích a rolbou.