Na víkend se kromě lanovky otvírá i Dětský park Kabinka

Od víkendu 30. května přechází kabinková lanovka Černohorský Express z Janských Lázní do denního provozu. Každý den můžete vyrazit také na koloběžky a užít si sjezd z Černé hory. SkiResort Live půjčovna koloběžek a elektrokol sídlí v budově dolní stanice lanovky. Na víkend 30. a 31. května a pak na všechny další červnové víkendy se pro malé návštěvníky ZDARMA otevře také Dětský park Kabinka. 

Na hřebeny Krkonoš mohou lidé kabinkovou lanovkou vyrazit například za turistikou. Další možností je sjezd na koloběžkách nebo výlet po východních Krkonoších na horských elektrokolech. Půjčovna SkiResort Live, která má v nabídce terénní koloběžky Crussis a horská elektrokola Scott a Qayron je v provozu ve stejných dnech jako lanovka. 

Jízdenka do mobilu i hygienická opatření

Rozjezd letní sezóny je poznamenán opatřeními vlády v souvislosti s šířením nemoci COVID-19. „Ve SkiResortu ČERNÁ HORA – PEC jsme nastavili preventivní opatření, která mají přispět k bezpečnosti návštěvníků i našich zaměstnanců. Pro jízdenku už lidé nemusí k pokladně. V několika jednoduchých krocích si ji během chvíle koupí online na skiresortcard.cz a dostanou ji do svého mobilního telefonu. Nepotřebují k tomu žádnou registraci.

Kabinky lanovky i prostory půjčovny SkiResort Live se každý den ionizují. Desinfekční sprchou prochází po každé zápůjčce koloběžky, kola a například i helmy. Více o bezpečnosti na lanovce a v půjčovnách zde.

Změny zaznamená návštěvník už při příchodu k budově dolní stanice lanovky. Nové směrové šipky ho k odjezdu kabinky přivedou pouze po bezbariérové lávce a nikoliv schodištěm uvnitř budovy.  Samozřejmostí je nošení roušek a dodržování 2metrových rozestupů. Do kabinek mohou nově nastupovat pouze jednotlivci, nebo malé rodinné skupinky tak, aby v kabinkách cestovaly osoby, které se navzájem znají. 

Jak to pojede 

Kabinková lanovka ČERNOHORSKÝ EXPRESS i půjčovna SkiResort Live přechází od 30. května do každodenního provozu a to vždy v čase 9:00 – 17:00. 

Od 6. června budou na víkendy v provozu sedačková lanovka Portášky a půjčovna koloběžek SkiResort Live ve Velké Úpě a také na Portáškách, hned vedle Herní krajiny Pecka. Sedačková lanovka Hnědý vrch v Peci se rozjede až na červenec a srpen. 

Na hřebeny s dětmi 

Půjčovna SkiResort Live disponuje i letos také dětskými elektrokoly. Na cyklovýlet za nejkrásnějšími místy Krkonoš tak můžete vyrazit celá rodina. Navíc ke dvěma zapůjčeným elektrokolům pro dospělé dostanete výpůjčku dětského e-kola zdarma. 

Do konce června je o víkendech zdarma otevřený taky Dětský park Kabinka na vrcholu Černé hory, kde se mohou děti těšit na slackline, šlapací káry, nejvýše položenou lezeckou stěnu, nebo bungee trampolíny.  Park můžete vyzkoušet vždy od 9:30 do 16:30.