Černá hora

SkiResort ČERNÁ HORA - PEC (Janské Lázně)

Kabinková lanovka mimo provoz - pravidelná odstávka kabinkové lanovky před zimní sezónou (opravy a údržba lanovky). Provoz kabinkové lanovky pouze v termínech: 26.10.-29.10., 4.11.-5.11., 11.11.-12.11., 17.11-19.11.2017. Předpokládaný pravidelný zimní provoz kabinkové lanovky od soboty 25.11.2017.

NOVINKY - ZIMA 2017-2018

Rozšíření nabídky lyžování = nově až 43 km sjezdovek na 1 skipas + prodej vybraných skipasů přes internet se slevou 10% s využitím SkiResort Card.

V Černém Dole došlo k výměně třísedačkové lanovky za delší a moderní odpojitelnou čtyřsedačku. Prodloužení se dočkaly i přilehlé sjezdovky. V rámci LIVE parku bude naintalován 100m dlouhý pojízdný koberec, který nahradí provazový vlek.

V Peci pod Sněžkou budou mít lyžaři k dispozici novou sjezdovku do Javořího Dolu v délce 650 metrů, která bude vybavena lyžařským vlekem ve shodné délce (jedná se o naplnění 1. etapy propojení lyžařského areálu Pec pod Sněžkou (Javor) s areálem ve Velké Úpě (Portášky).

V Janských Lázních dojde k výměně vleku Formánky 2 za pojízdný koberec v délce 125 m, na horní stanici kabinkové lanovky na Černé hoře je vybudováno nové sociální zařízení.

Rozšiřujeme i nabídku SkiResort LIVE - oficiální lyžařské školy, půjčovny a servisu. Otvíráme 2 nové LIVE parky pro výuku dětí, které jsou vybavené novými pojízdnými koberci a vlíčky. Nově tak SkiResort LIVE působí ve 4 z 5 areálů – na Černé hoře (Janské Lázně), v Peci pod Sněžkou, nově v Černém Dole a ve Velké Úpě.

Zlepšujeme také komfort lyžařů, kteří mezi areály přejíždí = novinkou je rychlý skibus (tj. SkiTour Express), který navazuje na propojení areálů pomocí roleb SkiTour. Přesun mezi Pecí pod Sněžkou - Velkou Úpou a Janskými Lázněmi bude trvat pouze 22 minut. Některé ze spojů budou zajíždět i do Černého Dolu.

Popis areálu

Největší z pěti areálů SkiResortu ČERNÁ HORA - PEC. Tady najdete moderní šestisedačkovou vyhřívanou lanovku s bublinou HOFMANKY EXPRESS, která je zároveň nejrychlejší svého druhu v Česku. Areál Černá hora (Janské Lázně) je ale oblíbený i díky jediné osmimístné kabinkové lanovce v ČR nazvané ČERNOHORSKÝ EXPRESS. U obou lanovek je možné zaparkovat. 

Z Černé hory vedou ty nejdelší, až tříkilometrové sjezdovky. Na trati obřího slalomu s časomírou (MS2) si můžete změřit svou rychlost.

Areál nabízí tři dětské lokality. Jsou to LIVE park Formánky a LIVE park Černá hora vybavené pojízdnými koberci. V parcích probíhá začátečnická výuka oficiální lyžařské školy SkiResortu pod hlavičkou SkiResort LIVE. (kancelář lyžařské školy je v budově dolní stanice kabinkové lanovky a na Formánkách). Třetím místem pro lyžařské začátky jsou mírné sjezdovky Sport 1 a 2 na vrcholu Černé hory pod Sokolskou boudou.

Areál Černá hora (Janské Lázně) je lyžařsky propojený s areálem Pec pod Sněžkou pomocí roleb SkiTour a následně rychlého skibusu SkiTour Express.

Změn se dočkala i skibusová modrá páteřní linka. Díky ní se za 10 minut dostanete ze zastávky Hofmanky Express do areálu Černý Důl.

Užijte si večerní lyžování na sjezdovce Protěž, která je s délkou 1,6 km nejdelší osvětlenou sjezdovkou v Česku.

V areálu platí jednotný skipas pro celý SkiResort ČERNÁ HORA - PEC. Večerní lyžování má zvláštní tarif.Akce

Novinky

říjen18.

Na Černé hoře už se zasněžuje, lyžařská sezóna by mohla začít v polovině listopadu

Na Černé hoře už se zasněžuje, lyžařská sezóna by mohla začít v polovině listopadu

Ačkoliv jsou teploty na vrcholu Černé hory stále nad nulou, první hromady sněhu už tu lidé mohou vidět. SkiResort ČERNÁ HORA – PEC k jeho výrobě vy...

Další skiareály